ילידת פברואר?

אבן אמטיסט במיוחד בשבילך

 

 

אבן אמטיסט

אבן אמטיסט אחת מאבני החן היפות והעדינות ביותר,שמה העברי הוא אחלמה .
האבן הסגולה ידועה בכוחות ריפוי, רוגע ושלווה. היא מאזנת את העונדת אותה מבחינה רוחנית, ופיזית, האמטיסט משרה אווירה טובה ומפיגה לחצים.
האמטיסט משרה רוגע, דבר שגורם להקלה בחיי היום יום, היא מרגיעה בעיקר את גלי המוח והראש ותורמת לשקט פנימי.

image alt
image alt
image alt
image alt

לחוגגים את יום הולדתם בחודש פברואר – האמטיסט היא אבן ההולדת המושלמת. חודש זה הינו בדרך קר, חשוך וקצר בשביל רוב האנשים מסביב לעולם, כך שהאמטיסט המתאפיינת בסגולות השלווה, אומץ ויציבות היא אבן החן הנכונה לאלה המחפשים קצת יותר חמימות וכח בחלק זה של השנה.

אבן קוורץ סגולה ויפיפיה, קלה מאוד לזיהוי, אך רב הנסתר על הגלוי. המשיכו לקרוא וגלו דברים מעניינים…


אמטיסט (אחלמה) – Amethyst

סקירה כללית

אחת מ-12 אבני החושן. האבן של שבט גד

האמטיסט הינה קוורץ סגול, והינה שילוב מושלם של צבע סגלגל ואדום, וניתן למצאה כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ.

מקור השם אחלמה ככל הנראה  במילה “חלום” כיוון שיוחסו לה תכונות של הבטחת חלומות טובים. מקור השם אמטיסט  במילה יוונית שפירושה “לא שיכור”. בעבר נענדה כקמע נגד שכרות.

האמטיסט, כפי שנאמר, הינה תרכובת של קוורץ – החומר השני בשכיחותו על קליפת כדור הארץ. האמטיסט מקבלת את צבעה מקרינה, מתכלילי ברזל ומנוכחותם של יסודות אחרים. הקשיות של האמטיסט (7 בסולם מוה) זהה לקשיות הקוורץ, מה שהופך אותה לעמידה לאורך זמן ולבחירה טובה לשיבוץ בתכשיטים.

אף על פי שהאמטיסט מזוהה בדרך כלל ע”י צבעה הסגול, ניתן למעשה למצוא אותה במגוון גוונים החל מסגול ורדרד ועד לסגול עמוק, שנראה יותר כמו כחול או אדום, בהתאם לתאורה.

לעיתים אותה אבן עלולה להכיל שכבות או שינויים בצבע, כך שלאופן וצורת החיתוך שלה יש משמעות גבוה מבחינת המראה והצבע הסופי של האבן המוגמרת.

האמטיסט לרוב מופיעה בתוך גאודות או בבקעים בסלעי גרניט. ניתן למצוא אותה בכל מקום בעולם כולל ארצות הברית, ברזיל, זמביה וקנדה.

האמטיסט אינה אבן ההולדת לחודש פברואר בלבד. היא משמשת גם לחגיגות יום הנישואין ה-6 וה-17.


סגולות אנרגטיות(מקור- סוד הגביש, שני תודר)

“מחזקת כח רצון, שליטה עצמית, אומץ ואינטואיציה – שילוב המקל על התמדה בדיאטה ותמיכה בזמן שינוי דפוסים והרגלים שאינם טובים לנו לרבות עישון סיגריות, ממתקים, אלכוהול ועוד..  מצמצמת כעסים, עצבנות ופחדים. מעודדת חלומות טובים ושינה רגועה. מעניקה הגנה כללית.

ברובד הפיזי, טובה לאיזון כללי ובריאות כללית. מקלה על כאבי ראש ומאזנת מערכת מטבולית. מחזקת שמיעה
 

לקולקציית תכשיטי אמטיסט שלנו : לחץ כאן

x

#{title}

#{text}

#{price}