איך לנקות את התכשיטים שלי בבית ?


image alt
כל תכשיט הוא שונה  ולכן יש לטפל בו אחרת. מדריך זה ילווה אותך בכמה דרכים לנקות סוגים שונים של תכשיטים בבית (המלצה בלבד ) עם זאת, במידה והתכשיט הוא בעל ערך רב, ישן מאוד, או שאת פשוט לא בטוחה   הקריטריונים המוזכרים במאמר זה,  חפשי את עצתו של צורף מקצועי על טכניקות הניקוי המדויק שעלייך להשתמש. הפעולה הטובה ביותר שאת יכולה לעשות לשימור נקיון התכשיטים שלך היא מניעה!
אל תענדי את התכשיטים שלך בזמן גינון, שטיפת כלים, מריחת קרם, או  כל דבר המכיל כימיקלים.


נ.ב. אנו מעניקים שירותי נקיון ורענון לתכשיטים שלכם חינם!!! 
עקבתם אחר ההוראות ,קראתם את כל הצעדים אך עדיין מעוניינים להשתמש בשירות שלנו, מוזמנים ליצור קשר לתאום הגעה: 03-6818591
 
 ניקוי תכשיטי היהלומים :
יהלומים נראים נהדר כאשר שמים אותם בפעם הראשונה! על מנת לשמור על הניצוץ והברק שלהם:
 
• 1/2 כוס סודה  
• כפית אבקת כביסה קלה (הימנעו מאקונומיקה ותוספות קשות אחרות)
• מברשת שיניים רכה
• בד רך / חולצת כותנה ישנה / בד מיקרו פייבר
• כוס פלסטיק/ קערה
 אז מה לעשות?
 להניח את התכשיט בכוס , להוסיף סודה    ,מוסיפים כפית אבקת כביסה ,  נוצרות בועות סבון בסודה מערבבים בסיבוב קל , הלכלוך שהצטבר מאחורי היהלומים שלך לאט לאט משתחרר . להשאיר בצד במשך 20 דקות . באמצעות מברשת שיניים רכה לשפשף בעדינות על מנת להגיע לכיסוי מירבי של התכשיט. השרו שוב את התכשיטים   בפעם האחרונה במשך 15-20 דקות, ולאחר מכן לשטוף עם מים פושרים ולייבש עם מטלית רכה.
ניקוי תכשיטי אבני -חן :
אה, אבני חן. הם לא כולם נוצרו שווים, אבל רובם ניתן לנקות באותה דרך. ספיר, רובי,  פרידוט  ואקוומרין הם רק כמה מאבני חן רבות שיכולים לעמוד בטקס הניקוי הבא. תהליך הניקוי הזה דומה לזה של ניקוי היהלום, אבל זה קצת יותר שמרני, כי אבני חן לא בדיוק כמו יהלומים ולכן חשוב לעשות טיפול מיוחד ולא באגרסיביות .
אז מה צריך?

• כוס סודה  
• מברשת שיניים רכה
• בד רך / חולצת כותנה ישנה / בד מיקרופייבר
מה לעשות:
ממלאים כוס פלסטיק או קערה עם סודה  . הניחי את תכשיטי אבני חן שלך, ערבבי בעדינות, והשאירי במשך שעה . הסירי את הלכלוך באמצעות מברשת שיניים רכה,שטפי במים פושרים וייבשי באמצעות הבד.


 
ניקוי תכשיטי כסף
אז הינה שיטה שבה כולנו יכולים להרגיש כאילו אנחנו במעבדה לכימיה בבית הספר שוב. כסף הוא מדהים כי הוא זול ויפה, אבל מוכתם  בקלות. ליטוש כסף עבורי יכול לפעמים להרגיש כתרפיה טיפולית ולפעמים מרגיש כמו מטרד מוחלט. לא הייתי משתמשת בשיטת ניקוי זו על תכשיטי כסף עם אבנים משובצות, אבל אני בטוחה שאת יכולה ליצור משחה באמצעות אבקת סודה לאפייה ומים בלבד ולהשתמש בהם כדי ללטש את חלקי הכסף של התכשיטים באבנים.
 אז מה צריך?
• נייר אלומיניום
• צלחת אלומיניום או זכוכית / מחבת עם מסגרת
• כוס מים רותחים
• 1/2 כוס חומץ
• כף מלח
• 1 כף סודה לאפייה
• בד רך / חולצת כותנה ישנה / בד מיקרו פייבר
• מלקחיים
מה לעשות ?
להצמיד לתחתית המחבת נייר אלומיניום .   מערבבים מלח וסודה לאפייה יחד במחבת. הנה החלק הכיפי! לאט לשפוך את החומץ לתוך המחבת. תהיה כאן תגובה בין הסודה לאפייה וחומץ, לכן נקטו זהירות. ואז לאט לאט מוסיפים את המים הרותחים לתערובת. הניחי את התכשיטים שלך לתוך התערובת , ולוודא שכל התכשיטים מונחים על נייר האלומיניום ואינם נוגעים זה בזה. השאירי את התכשיטים לשבת במשך 30 שניות עד 3 דקות, תלוי במידת הכתמים בתכשיטים. הרימי את התכשיטים באמצעות מלקחיים וייבשי במטלית רכה.
עצה: במידה וכמות התכשיטים גדולה, עלייך לחלק את הניקוי ל-2 או 3 מנות .  
ניקוי תכשיטי הזהב  :
רוב האנשים לא יודעים תכשיטי זהב מתלכלכים . ובכן, זהב לא מתלכלך , אבל הסגסוגות המשמשים לתעשיית תכשיטי זהב  ,כן . חלק גדול של כל תכשיטי- זהב המוצק בשוק מכיל סוג כלשהו של סגסוגת למעט 24k (זהב טהור). לא רק זה, תכשיטי זהב צוברים לכלוך והלכלוך גורם לאיבוד ברק התכשיט עם הזמן, פחות מתלכלך בקלות כמו תכשיטי כסף.
 
השיטה המתוארת להלן מיועדת רק לתכשיטי זהב מוצק לא מצופה וללא אבנים.
• מים רותחים
• מסננת לא מתכתית
• סיר
• בד רך / חולצת כותנה ישנה / בד מיקרו פייבר
מה לעשות?
מרתיחים סיר מים. מכניסים את התכשיטים למסננת  ובתוך קערה, לשפוך את המים הרותחים על המסננת עד לכיסוי מלא של התכשיטים. לחכות שיתקרר. ליבש על גבי מטלית /בד ולנקות באמצעות שפשוף קל עם הבד.
תקנון
FrancoOro- מותג תכשיטים יוקרתי-לקנייה ישירה מיצרן תכשיטים ללא פערי תיווך.
מתמחים בייצור, עיצוב ושיווק תכשיטים. בקולקצייה שלנו ניתן למצוא : טבעות אירוסין זהב לבן , טבעות אירוסין זהב צהוב, טבעות יהלומים, טבעות נישואין, תכשיטי זהב ויהלומים, תכשיטי אבני-חן ופנינים, צמידים לאשה- צמידי טניס, צמידי זהב , צמידי יד צ'ארמס, שרשראות ותליונים לאשה, שרשראות יהלומים, תכשיטים לגבר- צמידי גברים , צמידי זהב, שרשרת מגן דוד לגבר, חמסה משובצת יהלומים, שעונים לגבר, טבעת יהלום לגבר ועוד..., תכשיטי ילדות- עגילי ילדות, צמידים, מתנה לבת מצוה, ועוד...
עצם השימוש באתר מהווה הסכמה בלתי מותנית לתנאי התקנון המפורטים להלן.
תוכן האתר ותקנון זה, מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד וההתייחסות הינה לשני המינים. בכל מקום בו מנוסח תוכן האתר ו/או תקנון זה בלשון יחיד ההתייחסות הינה ליחיד ו/או לרבים לפי העניין.
אתר FrancoOro במסגרתו מתבצעות מכירות קמעונאיות [לעיל ולהלן:"האתר"] של תכשיטים [לעיל ולהלן:"המוצרים"] , מנוהל על ידי חברת ק.פ.- ח.פ. 512630047 מרחוב שוקן 27 [לעיל ולהלן:"ק.פ."/"החברה"]
החברה מפעילה מוקד שירות לקוחות במספר טלפון שמספרו 03-6818591 ובאמצעות כתובת האימייל כפי שמופיע בעמוד צור קשר באתר בימים א-ה בין השעות 08:30-16:30.
הגישה והשימוש באתר אינטרנט זה לרבות השימוש בכל התכנים ו/או המידע ו/או השירותים המופיעים בו מפעם לפעם כפוף לתנאי השימוש המפורטים להלן ולהוראות כל דין החל במדינת ישראל.
האתר ותכולת האתר נועדו אך ורק לשימוש פרטי ולא מסחרי, והשימוש בהם מוגבל אך ורק למטרות מכירת וקניית המוצרים באמצעותם. אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, למכור ו/או להציג מוצר כלשהו אלא אם ניתנה רשות לכך מראש ובכתב מק.פ.
אין לשכפל, להעתיק, לפרסם, לשווק, להפיץ ו/או לייצר עבודות נגזרות של כל חלק מן האתר.
דומיין האתר, האתר עצמו לרבות כל הקניין הרוחני המוצג בו, ובכלל זה סימני המסחר, הפטנטים, זכויות היוצרים, המדגמים וכיוצ' של המותג FrancoOroהינם רכושה של החברה בלבד. זכויות אלה חלות, בין השאר, על בסיסי הנתונים והמידע האגור בהם ועל כל פרט אחר בעצם הפעלת האתר ואין בעצם הכניסה לאתר כדי להעניק רישיון ו/או זכות כלשהי בהם.
כל המוצרים המוצגים באתר הינם חלק מקניינה הרוחני של החברה ו/או של צד ג' שהוא שאישר את השימוש בהם לחברה או למי מטעמה.
כל אדם או חברה המבצע/ת פעולה כלשהי באתר, לרבות אדם המבצע רכישה [לעיל ולהלן: "הלקוח"], מצהיר בעצם ביצוע הפעולה כי קרא תקנון זה, הבין אותו ואת תנאיו וכי הוא מסכים לתנאיו והוראותיו.
הלקוח מצהיר כי הינו כשיר לבצע פעולות משפטיות מחייבות. במידה והלקוח הינו מתחת לגיל 18 חובה עליו ליידע את האפוטרופוס החוקי בדבר הוראות האתר והתקנון ולקבל ממנו אישור מראש לביצוע הפעולות באתר.
הלקוח מסכים בעצם ביצוע הפעולה באתר כי תהליך הרכישה באתר יהיה כפוף לתנאים המפורטים בתקנון זה וכי לא תהיה לו ו/או למי מטעמו כל טענה או תביעה כנגד ק.פ./או מי מטעמה ו/או מי ממנהליה ו/או מי מעובדיה ו/או מי מחברות הבת שלה, למעט טענות הקשורות בהתחייבות מפורשת של ק.פ. על פי תקנון זה.
תקנון זה יכול וישונה מפעם לפעם, ללא התראה מראש, תוקף כל שינוי לתקנון יהא ממועד ביצוע השינוי. ללקוח לא יהיו כל טענות כלפי ק.פ. בגין שינוי כאמור. מועד החלת השינוי יהיה מועד פרסום נוסח התקנון המעודכן באתר לראשונה, וכל פעולה שתבוצע באתר לאחר הפרסום כאמור, תהיה כפופה לתקנון המעודכן.
כותרות הסעיפים הינן לצרכי נוחות בלבד ולא תשמשנה כלי פרשני כלשהו.
החברה רשאית להפסיק את פעולת האתר בכל עת ללא הודעה מראש. הזמנות שבוצעו עד למועד הפסקת הפעילות יכובדו ע"י החברה בהתאם להוראות תקנון זה.
תנאי השימוש המפורטים להלן חלים על השימוש באתר כהגדרתו באמצעות כל מכשיר אלקטרוני המאפשר גישה לרשת האינטרנט (מחשב, טלפון סלולארי, טאבלט, מחשבי כף יד וכיו"ב). כמו כן הם חלים על השימוש באתר בין אם באמצעות רשת האינטרנט, ובין באמצעות כל רשת או אמצעי תקשורת אחרים.
רישומי השרת עליו מתנהל האתר, בדבר הפעולות המתבצעות ע"י הלקוח באמצעות האתר, יהוו ראיה לכאורה לעשיית הפעולות על ידו.
השירות שניתן במסגרת CO.IL מוענק בתחומי מדינת ישראל והכל באזורים מסוימים בלבד המוגדרים מעת לעת על ידי ק.פ. לפי שיקול דעתה הבלעדי [לעיל ולהלן: "אזור השירות"].
על מנת לבצע רכישה באתר, על הלקוח לבצע תהליך הרשמה במסגרתו יש לספק פרטים אישיים הנדרשים, בין היתר, לשם משלוח המוצרים לידיו והחיוב הכספי בגינם.
בעצם הרישום לאתר מסכים הלקוח להצטרפותו למועדון הלקוחות של ק.פ. ו או FrancoOro וכי פרטיו האישיים ישמרו במאגרי החברה ויעשה בהם שימוש על פי המפורט בתקנון זה.
הלקוח מתחייב לשפות את החברה בגין כל נזק שיגרם לה עקב מסירת פרטים כוזבים ושיבוש הפעלת האתר. היה ועקב מסירת פרטים מוטעים, תיאלץ החברה לבצע שילוח נוסף להזמנה, יחוייב הלקוח בתשלום נוסף בגין דמי משלוח וטיפול.
x

#{title}

#{text}

#{price}